IMG_3262

Yoga, Gastronomi ve İyi Yaşam Kampı

Etkinlik Detayları

Tarih: 29 Nisan – 1 Mayıs 2023
Yer: Olympos Mountain Lodge 

Yaz sıcağı ve kalabalıklar henüz başlamamış ancak deniz suyu rahatça girilebilecek sıcaklığa ulaşmışken, Mayıs başı Olympos’u ziyaret etmek için ideal zaman.

Karmaşa ve gürültüden uzak, ruhsal ve fiziksel dingliğinizi sağlayacak kısa bir molaya ve dengelenmeye ihtiyacınız olduğunu biliyoruz. Yogayı yapmayı ve kendine iyi bakmayı seven, dinlenmek ve yenilenmek isteyen ama aynı zamanda güzel yemek yemeyi, şarabı seven ve yaşamanın basitliğini kucaklamak isteyenler için ve bedenlerimizi, zihinlerimizi ve ruhlarımızı besleyeceğimiz bir seyahat planladık.

Zihnimizi dinginleştirirken vücudumuzu güçlendirmek, esnetmek, serbest bırakmak ve iyileştirmek için günlük yoga pratiği yapacağız.


Yerel, mevsimsel, yaratıcı ve özgün ve sevgiyle hazırlanmış yiyeceklerle vücudumuzu besleyecek, bölgeyi yemekleriyle ve şaraplarıyla deneyimleyeceğiz.


Yeni bir yeri keşfederek, kendimize vakit ayırarak, okuyarak, paylaşarak veya sadece yaşayarak ruhumuzu besleyeceğiz.

Olympos Mountain Lodge, A Rabbit Hole Getaway’in içinde bulunduğu sıradışı doğanın büyüleyici güzelliklerini, buna eşlik eden ince tatları ve gusto üzerine kurulu hayat tarzını sizlerle paylaşmayı arzuluyoruz.

Nerede?
Olympos Mountain Lodge – A Rabbit Hole Getaway, Antalya’nın Kemer ilçesinde Tahtalı (Olympos) Dağı’nın eteklerinde 900 metre rakımda, çam, ardıç ve sedir ormanlarının içindeki Beycik Köyü’nde yer alıyor. Deniz seviyesinden başlayıp Tahtalı’nın 2350 metre zirvesine kadar bir yükseklik perspektifinde Akdeniz’in sunduğu bütün doğal ve tarihi güzellikler gözlerimizin önüne sunuyor. 

Konaklama
Dağ evi konseptindeki Olympos Mountain Lodge 10 dönüm bahçe ve zeytinlik içinde yer alıyor. Lodge’da bir müstakil ev, bir müstakil kulübe ve 6 dağ evi odası olmak üzere 8 konaklama tarzı ile zarif ve sofistike bir deneyim sunuyor.

Deniz Orbay Hakkında
Deniz Orbay, 2016’dan beri Hatha Yoga, Vinyasa, Yin Yoga, Farkındalıklı Hareket, Pranayama ve Meditasyon dersleri vermekte olan E-RYT 200 Saatlik Yoga Alliance Sertifikalı Yoga Eğitmenidir.  Cihangir Yoga’dan Chris Chavez ile 200 Saatlik Yoga Eğitmenlik Eğitimi (2015), Berivan Sungur ile Yin Yoga Eğitimi (2018), Zeynep Aksoy ile 200 Saat Mindfulness Temelli Yoga Eğitmenliği Eğitimine (2020) katılmıştır ve 300 Saatlik Dönüştürücü Yoga Yolu Eğitimine devam etmektedir. Yoga pratiği yoluyla öğrencilerinin kendi kişisel bilgelikleri, şifa yetenekleri ve geniş potansiyelleriyle bağlantı kurmalarını amaçlamaktadır.

Mehmet Ali Börtücene Hakkında
Mehmet Ali Börtücene, Olympos Mountain Lodge içindeki The Rabbit Hole restoranın sahibi ve şefidir. 2014 yılında Ankara’da The Rabbit Hole’u kurup underground restoran konseptini Ankara ve Türkiye’de ilk uygulayan şeflerden biri oldu. 2020 yılında ise The Rabbit Hole’u Antalya’da Tahtalı Dağı’nın eteklerindeki Beycik Köyü’ne taşıdı. Olympos Mountain Lodge otel bünyesinde minimum atık anlayışında, mevsimsel ve yerel ürünlerin öne çıktığı fine dining menüler hazırlıyor. The Rabbit Hole’da mutfağın yanı sıra IWC Sommelier sertifikası da bulunan Mehmet Ali şarap ve diğer içkilerle de profesyonel olarak ilgilenmektedir.

Program İçeriği:
* Yoga ve keyifli, ince zevkleri birleştireceğimiz bir program hazırladık. 
* Aromaterapi yağ karışımlarının eşlik ettiği sabah ve akşam yoga, nefes çalışmaları (pranayama) ve yüz yogası seansları
* Likya Yolu doğa keşif yürüyüşü
* Şef Mehmet Ali Börtücene ve ekibi ile yerel, mevsimsel, yaratıcı ve özgün bir fine dining deneyimi
* 5 çeşit bölge şarabı ile şarap tadımı etkinliği
* Taze makarna yapımı atölyesi 

Günlük Program: 
29 Nisan, Cumartesi;
12:00 Check-in ve odalara yerleşme 
13.30 Welcome Yemeği
15:30 Açılış ve Tanışma 
16:00 Gentle Yoga + Meditasyon
18:00 Rehberli Tadım: Yerel Şaraplar
19.30 Akşam Yemeği 

30 Nisan, Pazar;
07:30 Doğal bitki çayları ve sağlıklı atıştırmalıklar ile güne başlangıç
08:00 Good Morning Yoga + Nefes Çalışması 
09:30 Kahvaltı
11:00 Likya Yolu Doğa Keşif Yürüyüşü
13:00 Taze Makarna Atölyesi ve öğlen yemeği 
15.00 Serbest Zaman
15:30 Açılış ve Tanışma 
18:00 Gentle Yoga + Meditasyon
19:30 Şef Mehmet Ali Börtücene ve ekibi ile Fine Dining Experience
21:00 Ateş Başında Sohbet

1 Mayıs, Pazartesi;
07:30 Doğal bitki çayları ve sağlıklı atıştırmalıklar ile güne başlangıç
08:00 Good Morning Yoga + Nefes Çalışması 
09:30 Kahvaltı
12:00 Check – Out

Seyahat Fiyatına Dahil Olanlar:
* Dağ evi konseptindeki OML – A Rabbit Hole Getaway’de 2 gece konaklama
* 29 Nisan Cumartesi – 1 Mayıs Pazartesi
* Günlük Kahvaltılar
* 1 Öğle Yemeği
* 2 Akşam Yemeği 
* Deniz Orbay ile Günlük Yoga, Nefes ve Meditasyon Seansları
* Take Makarna Atölyesi: Yapım + Tadım
* Rehberli Tadım: Yerel Şaraplar
* Ücrete Kdv dahildir

**Katılım ve detaylı bilgi için workshopix ile iletişime geçebilirsiniz. Fiyatlar oda tipine göre değişebilir.

T. 0538 059 1177

Bu etkinliğin kayıt tarihi geçmiştir.
Olympos Mountain Lodge

Yorumlar (2)

 1. Buket Hande Albayrak

  Şimdi gözlerimizi kapatalım. Şehrin kaosu ve negatifliginden uzaktayiz. Huzurlu,bakımlı doğanın içinde, harika manzarali ve guleryuzlu personellerin bulundugu bir oteldeyiz. Ayaklarimiz çıplak çimende Deniz Hocamla birlikte fiziksel pratikle kendimizi gözlemlediğimiz, aromaterapi yağlariyla zihnimizi dizginledigimiz bir akışın içinden geçiyoruz. Ardından birbirinden özel şarap ve yemeklerle hem midemizi hem ruhumuzu simartiyoruz. Sohbetler koyu, içten ve sesler sadece güzel kalplerden çıkıyor. Telaşsızız, kendimiziz ve akıştayız. İnsan bir tatilden başka ne bekleyebilir ki?
  Deniz Hoca’ya güler yüzlülüğü, ilgililigi, içtenliği ve bilgisiyle hayatımıza dokunduğu için teşekkür ederim.
  Otel sahibi ve Şef Mehmet Bey’e harika ikramları ve güleryüzlü evsahipliğiyle teşekkür ederim.
  Bu kamp benim için çok güzel geçti ve hayatıma dokundu. 💗

 2. Pınar Şahin

  Her ayrıntısı düşünülerek planlanmış harika bir kamptı. Konakladığımız mükemmel otelimiz bir o kadar işini tutkuyla yapan otel çalışanlarıyla, kusursuz doğasıyla kendimize yapabileceğimiz en güzel hediye. Her fırsatta tekrar katılmayı umut ettiğim bir kamp… Ayrıca bu kampın en güzel hediyelerinden biri de aynı enerjide olduğumuz harika kamp arkadaşlarımızdı. Bu kamp hem ruhuma hemde bedenime çok iyi geldi. İyiki varsın Deniz hocam senin sayende bu unutulmaz anları yaşadık. Sevgiyle…..

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir