Blog

Narköy

Travel

Narköy

Yılbaşından bir hafta önce yenilenmek, dinlenmek ve tabii ki güzel yemek yemek için Narköy Ekolojik Otel’de bir haftasonu geçirdik. Eğer 2 saat uzaklıkta bir yere kaçıp kendinizi, kafanızı ve doğayı dinlemek isterseniz diye yazıyorum.

Salı – Perşembe Ercan Çimenay hocamız ile Bebek Park’ta hareket ederek güne başladığımız ‘Wake Up Call’ ekibi ve Sweaters App üzerinden bize katılan bir grup ile beraber organik ve doğal iki gün geçirmek için Narköy’e gittik.

Narköy Kocaeli’de eğitim odaklı hizmet veren sürdürülebilir turizm merkezi (14 odalı butik otel) ve organik tarım çiftliği. Mis.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Daha önce Kerpe’ye sörf yapmaya gittiğimizde, (evet Kerpe diye biryer ve burada bir adet Danube Sorf House isimli dalga sörfü okulu var) dönüş yolunda buraya öğle yemeği yemek için uğramış ve bayılmıştım. Bu sefer konaklama da yaptık ve tam anlamı ile her köşesinin tadını çıkarttık.

Yemek programı oldu mu genelde pek de düşünmeden kabul eden canım arkadaşım Nur’u +1’im olarak aldım yanıma ve arabamıza atlayıp yola çıktık. İlk durağımız genelde Bebek koşuları sonrası kahve noktamız olan Cup Of Joy’du; ekşi mayalı ekmek üzeri avokado atıştırıp, kahvelerimizi ve zaten iki saat sonra tekrar yemek yiyeceğimizi umursamadan yolluk incirli kurabiyelerimizi aldık, 2 saatlik bir yolculuk ile Narköy’e vardık. Gidişte veya dönüşte uğramak isterseniz çok sevdiğim Buffa’nın da çiftliği yol üzerinde. Ancak çok şart değil marketlerde olan ürünleri dışında görülecek veya tadılacak bir şey yok.

Şansımıza Aralık sonu olmasına rağmen hava 18 – 20 derecelerdeydi. 14:00 civarı çiftliğe vardığımızda çoktan şaraplar açılmış ve mükellef bir sofra kurulmuştu. Yüzümüze, gözümüze vuran, içimizi ısıtan güneşin altında bir, iki kadeh biz de şaraba katıldık. Yemekler sebze ağırlıklı ama etli seçenekler de var. Ekmekleri muhteşem, dönüşte mutlaka yeşilliklerden, özellikle biberiye ve ekmek almanızı öneririm.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Öğleden sonra bir 6k’lık bir keyif ve keşif koşusu üzerine eğitim salonlarının birinde grubun isteği üzerine küçük bir yoga dersi yaptık. Akşam yemeğinde yine mükellef bir sofra, yemek üzerine adaçayı ve ev yapımı kurabiyeler ile ateş etrafında doğayı izledik.

Ertesi sabah yine yoga yaparak güne uyandık. Sonrasında organik reçellerden geçilmeyen harika bir kahvaltı yaptık ve çiftliğin hemen yanındaki ormanda rehberimiz Kadir eşliğinde doğa yürüyüşüne çıktık.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bol çamurlu bir yürüyüş sonrasında tekrar öğlen yemeğimizi yedik ve dönüş yoluna geçtik. Bu kadar yemek arasında aman olur da acıkırsak diye Nu Snacks‘lerimiz de yanımızdan eksik olmadı. Temiz hava acıktırıyor biz ne yapalım ????

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Doğanın içinde bol hareket ettiğimiz, bir o kadar da yediğimiz güzel, dinlenmeli ve huzurlu bir haftasonuydu. Alın yanınıza sevdiğiniz birilerini, çıkın yola.

Giderseniz bana da bir ekmek lütfen! Şimdiden afiyetler dilerim.

Deniz Orbay.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Yorumlar (1)

  1. You could certainly see your expertise within the work you write. The arena hopes for more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe. All the time follow your heart.| Nanny Karel Rodman

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir