Blog

Barbare Bağları

Travel

Barbare Bağları

Geçtiğimiz haftasonu doğumgünümü kutlama vesilesiyle bir süredir hepberaber gitmek istediğimiz Barbare Bağları’na yolculuk yaptık.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cumartesi sabahı Akmerkez önünde buluşarak avokadolu, krem peynirli Bagel’larımız ve kahvelerimiz eşliğinde yola koyulduk, yaklaşık iki saat süren bir seyahat sonrasında vardık Tekirdağ’daki bağlara.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Saat 12:00’de Barbare Bağları’na varmış ve şarap kadehlerimizi elimize almış ve bir saat gecikme ile bize katılan Pap’s ailesi ve Cenk – Barış çifti gelene kadar 3 şişe kırmızıyı bitirmiştik bile. Sonrasında uzun bir öğlen yemeği ve sayamadığım kadar peynir tabağı yediğimiz ve hiç durmadan dolan kadehlerimizle geçen bir öğleden sonraydı.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Şansımıza hava o kadar güzeldi ki tüm gün tertemiz, açık havada oturabildik. Koltuklarımızdan kalkıp yaptığımız tek aktivite dolum tesisi ve mahzendeki şarap anlatımıydı. Artık şaraptan filtre kahveye geçtiğimiz, gözlerimizin ağırlaştığı noktada 20 dakikalık bir ‘power nap’ yaparak, küçük parti şapkalarımızı takıp akşam yemeği için buluştuk. Akşam yemeğindeki şaraplar harika olmasına rağmen maalesef limitlerimi doldurduğumdan iki kadeh içebildim.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ertesi sabah bağ yürüyüşü, yoga ve mükellef bir kahvaltı ile güne başladık, beğendiğimiz şaraplardan birer şişe alarak dönüş yoluna koyulduk.

Elimdekilerin ve hayatımdaki insanların değerini bir kez daha anladığım ve çok şükrettiğim bir haftasonu oldu.

Hayatta olmak, varolmak, yaşamak ve nefes almak kutlamaya değer en güzel şey. İyi ki doğdum, iyi ki varım. İyi ki bu kadar güzel bir ailem, bana ailem kadar yakın arkadaşlarım ve onların da genişleyen güzel aileleri var.

‘Hayat paylaşınca gerçek.’ (En sevdiğim filmlerden ‘Into The Wild’ın sonunda ana karakterin vardığı noktadır). Hayatımı paylaşabildiğim bunca güzel insanla tanıştığım, böyle güzel bağlar kurduğum için çok şanslıyım. Bu yolculukta bugüne kadar hayatıma girmiş, kalmış veya gitmiş ve bugün benim ben olmamı sağlamış herkese teşekkür ediyorum.

Barbare’ye gelince; güzel şarap, güzel insanlar, güzel sohbet…Çok keyifli bir haftasonu geçirdik, Erman Bey’e tekrar çok teşekkürler. 2 gece konaklama, köy kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği, şaraphane ve bağ gezisi, şarap tadımı ve tüm iki gün boyunca limitsiz şarap dahil kişi başı 450TL verdik. Barbare Rose 2013 ile karşılandık, sonrasında güne Barbare Cabernet Sauvignon Merlot 2009 ve sayısız peynir tabağı ile devam ettik. Akşam yemeğinde ise Elegance, Premier ve Prestige bize eşlik etti. Tüm şarapları beğenmekle beraber yanımda götürdüklerim Cabernet Sauvignon Merlot ile Prestige oldu. Ayrıca tüm gün, durmadan içmemize rağmen ertesi gün hiç baş ağrımız olmadı:) Yemekler de lezzetli fakat beklediğimin biraz altındaydı.

Kısacası şarap bahane, bağlar şahane. Sevdiğiniz insanları toplayın bir haftasonunu mis gibi havada şarap içip muhabbet etmeye ayırın.

Hayatınızdakilerin değerini her gün bilmeniz dileği ile.

Deniz Orbay.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

İyi ki varlar…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir