Hakkımda

Hakkımda

Kendimizle kurduğumuz bağı güçlendirmek, hem bedenimizle hem de çevremizle uyumlanmak zorlayıcı olabiliyor ama mutlu bir hayat için bir o kadar gerekli.

Hızla akan hayat ve ulaşmamız gereken hedefler için koşuştururken içerisinde yaşadığımız bedeni unutuyor, ihtiyaçlarını dinlemiyor ve kendi saf doğamızla olan bağlantıyı kaybediyoruz.

Yoga kendi doğamı keşfetmemi ve hayatımdaki uyumu bulmamı sağladı. Fiziksel bir deneyim olarak başladı ve varlığımın diğer yönlerine doğru genişledi. Bu hissi ilk farkettiğim günden beri yoga yapıyorum ve 2013’den bu yana yoga hayatımın vazgeçilmez bir parçası.

Cihangir Yoga’da Chriz Chavez’in 200 saatlik Yoga Eğitmenlik Eğitimi ile başlayan yolculuğuma 300 saatlik Dönüştürücü Yoga Yolu Eğitimi ve Zeynep Aksoy’un Mindfulness Temelli Yoga Eğitmenlik Eğitimi alarak devam ettim. Bana ilham veren hocaları ve pratikleri takip ederek yolculuğuma devam ediyorum. Yoga’nın hayatıma kattığı çok şey var ama en önemlisi beni kendi doğama ve doğaya her gün biraz daha yaklaştırıyor, kendi içimde ve dışımda daha bütün hissetmemi sağlıyor.

Tutkumu benimsemek ve paylaşmak, bana sürekli farkındalığımı geliştirdiğim bir kariyer sağladığı için minnettarım. 2016'da Cihangir Yoga, Hillside City Club, Fairmont Quasar Gym, Kula Yoga gibi stüdyo ve spor merkezlerinde ders vererek başladığım eğitmenlik yolculuğuma 2020'de Datça'ya taşınmamla birlikte kendi online stüdyom üzerinden devam ediyorum. Düzenli grup ve özel çevrimiçi derslerimin yanında hem kurumsal müşteriler hem de biraysel katılımcılara yönelik özelleştirilmiş yoga ve sağlıklı yaşam inzivaları, atölye çalışmaları ve kamplar düzenliyorum. Bir eğitmen olarak, bu yolculuğun en sevdiğim yanı, öğrencilerimi kendileri ile bağlantı ve yaşamlarında uyuma doğru yönlendirmek ve her anın, her bedenin, her kişinin eşsiz olduğunu hatırlatmak.

Yoga, nefes ve meditasyon ile zihinsel, duygusal ve fiziksel beden birlikteliğini sağlayarak kendimize daha mutlu, daha sağlıklı ve rahatlamış bir yaşam sağlamamız mümkün.

Kendi doğanızı keşfetmenize yardımcı olmak ve bu yolda birlikte yürümek için sabırsızlanıyorum!

Blog

Yoga, sağlıklı yaşam ve bana iyi gelen şeyler.

Yoga Eğitmeni Olmak

Yoga Eğitmeni Olmak

Kurumsal hayatını bırakıp yoga eğitmeni olmak veya kendi işini kurmak,

416A2510-1536x1024

Yoga Pozlarını Neden Uyguluyoruz?

Yoga pozları veya duruşları olan Asana'ları uygulama nedenlerimiz ve fiziksel,

Kendi Pratiğinizi Oluşturma Rehberi

Kendi Pratiğinizi Oluşturma Rehberi

Kendi başınıza bir yoga rutininizi oluşturmak istiyor ancak nasıl yapacağınızı

Güçlü Bir Sabah Rutini Oluşturmak için Öneriler

Güçlü Bir Sabah Rutini Oluşturmak için Öneriler

Kendi hayat temponuza göre uygulanabilir ve tutarlı bir sabah rutini